Czarne baterie łazienkowe to totalny hit aranżacyjny! Czerń jest uniwersalna, bardzo elegancka i ponadczasowa, więc znakomicie sprawdza się we wnętrzach. Za typową chromowaną armaturą przemawia długa tradycja, łatwa dostępność wielu modeli, a przede wszystkim nasze wzornicze przyzwyczajenie, jednak coraz więcej osób urządzając swoją łazienkę wybiera czarną armaturę.
Po czarne baterie łazienkowe najchętniej sięgają osoby szukające nietuzinkowych rozwiązań oraz osoby, które wprowadzając zdecydowany akcent kolorystyczny, chcą w prosty sposób odmienić swoją łazienkę. Czerń we wnętrzach od zawsze oznacza elegancję, a czarna armatura to strzał w dziesiątkę dla osób, które stawiają na mocne i ponadczasowe akcenty.
Na co zwrócić uwagę?
W przypadku rozwiązań sanitarnych poza względami estetycznymi liczy się funkcjonalność i jakość wykonania. Szukamy armatury w przystępnej cenie, która posłuży wiele lat i będzie łatwa w utrzymaniu czystości. W przypadku baterii łazienkowych i kuchennych nie zawsze warto oszczędzać. Tańsze baterie zwykle mają cienką chromowaną powłokę, która dość szybko matowieje i staje się podatna na zarysowania. Droższe modele mają grubszą warstwę pokrywającą korpus oraz specjalne powłoki zabezpieczające przed uszkodzeniami. Jeśli chcesz kupić armaturę łazienkową i kuchenną, która będzie bezawaryjnie służyła wiele lat, zwróć uwagę na materiał, z którego są wykonane głowice odpowiedzialne za regulację przepływu wody.
Wielkość łazienki a czarna armatura
Czarną armaturę możemy wykorzystać bez względu na wielkość swojej łazienki. Czerń może zmniejszyć optycznie wnętrze, jednak wykorzystana jako meble czy płytki ceramiczne. W małej łazience, potrafiłaby przytłoczyć i zrobić ponure wrażenie ciasnej przestrzeni. Ale czarne akcenty armatury w połączeniu z bielą ceramiki czy stonowanymi płytkami ściennymi stworzą ciekawy, mocny duet.
Jak czyścić czarną armaturę?
Istotną kwestia do rozważenia przy wyborze konkretnego modelu, powinien być sposób wykończenia powierzchni armatury: wykończenie matowe lub na wysoki połysk. Nie stosuj środków czyszczących zawierających drobinki, mogące naruszać strukturę wykończenia. Idealny środek to taki, który zawiera substancje tworzące powłokę hydrofobową. Kroplom trudniej jest utrzymać się na takiej powierzchni i nie tworzą zacieków. Najlepiej i stosunkowo najłatwiej jest po każdym użyciu baterii przetrzeć ją suchą, miękką szmatką. Oszczędzisz czas i pieniądze na środki czyszczące, a bateria długo pozostanie czysta i bez nieprzyjemnych osadów z wody i mydlin.