Wykańczanie i urządzanie nowego wnętrza wymaga zaangażowania i dopięcia na ostatni guzik każdej kwestii. To samo tyczy się aranżacji okien. To czy wybierzemy zasłony, czy rolety powinno być podyktowane przede wszystkim stylem wnętrza oraz naszymi własnymi oczekiwaniami.

Rolety – praktyczne i nowoczesne rozwiązanie.

Rolety zyskują coraz bardziej na popularności. Najczęściej decydujemy się na nie w kuchniach, pomieszczeniach biurowych i sypialni. Sposób montażu jest bardzo zróżnicowany, ale jednocześnie łatwy. Nie musimy przy montażu ingerować w stolarkę okienną. Są funkcjonalne o każdej porze roku. Łatwo je utrzymać w czystości. Dobrze sprawdzają się także w połączaniu z firanami.  Rolety nie zajmują też dużo przestrzeni, więc sprawdzają się w małych pomieszczeniach. Optycznie powiększają wnętrze.

Dostępne są różne rodzaje rolet: rzymskie (tkania zwija się w fałdy), dzień/noc (pasy regulujące poziom światła), austriackie (bogato marszczone i ozdobne).

Zasłony – klasyczne i stylowe rozwiązanie.

Jasna firana i zasłony stanowią tradycyjną dekorację okien. Takie rozwiązanie sprawdza się zarówno w klasycznych jak i nowoczesnych wnętrzach. Jedną z ich zalet jest łatwość montażu. Pozwala to na łatwą zmianę dekoracji, a tym samym zmianę stylu wnętrza. Zasłony sprawiają, że wnętrze staje się ciepłe i przytulne. Chronią przed światłem, zimnem. Minusem natomiast jest utrzymanie ich w czystości. Może to stanowić trudność. Sprawdzają się w dużych pomieszczeniach, gdyż optycznie mogą zmniejszać przestrzeń.

 

To, co najlepiej wybrać do swojego mieszkania zależy przede wszystkim od jego stylu. Jeśli posiadamy klasyczne wnętrze, najlepiej wybrać do niego eleganckie i stylowe zasłony. Natomiast do nowoczesnych wnętrz najlepszym rozwiązaniem będą rolety dopasowane do kolorów panujących w pokoju. Istotną kwestią jest to czego oczekujemy i w jakim celu chcemy zasłonić okna. Jeśli ma to służyć ograniczeniu promieni słonecznych i nagrzewania się pokoju, postawmy na rolety. Jeżeli zaś nie zależy nam tak bardzo na szczelnym zakryciu okien w domu, a ważniejszą kwestią jest dekoracja okien, wybierzmy zasłony.