wyremontowana łazienka z okrągłym lustrem

Remont mieszkania zimą- o czym powinniśmy pamiętać?

Quality Investment

Quality Investment

Opublikowano: 22.01.2024

2 min

Istnieje powszechne przekonanie, że prace remontowe należy wykonywać tylko w okresie letnim. I tak faktycznie jest w związku z remontami wykonywanymi na zewnątrz. Jednak jeśli chodzi o remonty wewnątrz, można przeprowadzać je także zimą, natomiast należy pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach.

Temperatura i wilgotność

Optymalna temperatura przy remoncie wewnętrznym powinna być utrzymywana na poziomie od 20 do 23 stopni Celsjusza. Powinna być utrzymywana na stałym poziomie we wszystkich remontowanych pomieszczeniach. Ściany powinny być suszone powoli i równomiernie. Nie zaleca się używania punktowego nagrzewania. Może to spowodować nierównomiernie wysychanie materiału, różnice kolorystyczne, co prowadzi do złego efektu finalnego.

Bardzo ważna jest także odpowiednia wilgotność. Jeżeli chodzi o wilgotność powietrza powinna być w granicach 40 do 70 procent. Podczas prac remontowych może wytwarzać się dodatkowa wilgoć, którą możemy regulować  przy pomocy osuszaczy i nawilżaczy powietrza.

Kolejnym istotnym elementem jest wilgotność podłoża, na którym będą wykonywane prace. Powinna ona być utrzymana na poziomie 5%. Wówczas mamy pewność, że nie pojawią się żadne problemy w związku z trwałością położonego materiału.

Przy pracach remontowych szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na wietrzenie pomieszczeń (nawet przy ujemnych temperaturach na zewnątrz). Pomoże nam to w utrzymaniu odpowiedniej wilgotności powietrza, lecz jednocześnie nie można zapominać o temperaturze, aby w dalszym ciągu była utrzymana na równym poziomie.  Trzeba uważać także na to by farba nam nie przymarzła.

 

 

Ciemny i stylowy salon

Materiały – transport i przechowywanie

Należy pamiętać, że niektóre materiały, takie jak np.: farby, kleje, tynki czy też lakiery zmieniają swoje właściwości pod wpływem zmiany temperatury. Bardzo istotne jest nie narażanie tego typu produktów na długotrwałe zmienne temperatury (przy transporcie czy też przy przechowywaniu).

Podłogi – transport i montaż

Bardzo ważnym aspektem jest odczekanie z montażem podłóg drewnianych czy też paneli po ich przywiezieniu. Produkty te muszą mieć temperaturę otoczenia. Czasem trzeba odczekać z ich montażem nawet do 2 dni.

Remonty pod klucz w zimie wewnątrz mieszkań, domów można przeprowadzać pamiętając o wyżej wspomnianych kwestiach. Nie trzeba czekać z tego typu remontami do okresu letniego. Już zimą możemy się cieszyć z nowej aranżacji wnętrza.

Zadaj
nam pytanie!

Projekty i wykończenia pod klucz Kraków

Zawsze możesz też zadzwonić:

+48 530 723 966

Jesteśmy otwarci:

Poniedziałek – Piątek: 08:00 – 18:00
Ul. Marcika 4, Kraków

    Administratorem Państwa danych osobowych jest Quality Investment Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, ul. Raciborska 2/23, Kraków.

    Przetwarzamy Państwa dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawa przetwarzania danych to realizacja prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony. Państwa dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.

    Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na zadane pytanie. Mają Państwo prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawa do: wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

    Ta witryna jest chroniona przez reCAPTCHA, Polityka Prywatności oraz Regulamin Google są stosowane.

    Scroll Arrow