Styl industrialny zyskuje coraz bardziej na popularności. Pierwotnie pod pojęciem loftu kryły się pomieszczenia poprzemysłowe zaadaptowane do celów mieszkaniowych. Dziś loftami nazywane są mieszkania, które cechują się otwartą przestrzenią, surowym wnętrzem. Pojawiają się także duże okna i przeszklenia, które współgrają z industrialnym wnętrzem. Sufity są wysokie, występuje duża ilość lamp oraz umiarkowana ilość dekoracji.

Jakie elementy są istotne w stylu industrialnym?

W stylu industrialnym dąży się do stworzenia otwartej przestrzeni, a więc unika się podziałów między pomieszczeniami. Takie działanie optycznie powiększa przestrzeń. Najlepiej sprawdzają się odcienie bieli i szarości, które nadadzą wnętrzu surowy klimat. Dobrym pomysłem jest także wykorzystanie elementów cegły lub betonu. To sposób na dodanie koloru do industrialnego wnętrza. Pożądane jest pozostawianie na wierzchu elementów instalacji, rur i odkrytych murów.

Styl industrialny w Krakowie

MEBLE

W tym stylu dobrze jest zdecydować się na materiały takie jak: szkło, metal, beton i stare drewno. Warto także wybrać geometryczne, proste formy.  „Must have” w stylu industrialnym to narożnik pokryty szarą tapicerką oraz duży stół z drewnianym blatem i na metalowych nogach.

OŚWIETLENIE

Oświetlenie jest bardzo istotnym elementem w stylu industrialnym. Powinno być ich dużo. Najbardziej charakterystyczne są lampy w kolorze czarnym, szarym lub grafitowym. Idealnym pomysłem są także modne żarówki zawieszone na długich kablach. Dobrze dobrane lampy z jednej strony wpływają  na wygląd naszego wnętrza, z drugiej strony natomiast perfekcyjnie rozświetlają pomieszczenia i nadają odpowiedni klimat. Najlepszym sposobem na doskonale zaprojektowane oświetlenie w pomieszczeniu w stylu industrialnym jest zastosowanie kilku dużych i przede wszystkim designerskich lamp, doprawionych oprawami wpuszczanymi, natynkowymi czy reflektorami na szynach.

ŁAZIENKA

Łazienka również może zostać urządzona w stylu industrialnym. Najlepszy efekt osiągniemy stosując beton architektoniczny na ścianach albo płytki imitujące ten materiał. Dzięki temu otrzymamy charakterystyczny dla tego kierunku surowy klimat. Można także zdecydować się na czarną ceramikę i baterię w tym samym kolorze. Warto także wpleść w aranżacje drewno, które sprawi, że wnętrze nabierze nieco ciepła.

Styl industrialny jest nowoczesnym stylem wykorzystywanym w aranżacji wnętrz. Ważne w nim są także odpowiednie lustra. Dobrze sprawdzają się stylowe żarówki, małe lampy na długich kablach. Całość warto dopełnić oświetleniem punktowym.