wizualizacja wnętrza w stylu glamour

Aranżacje wnętrz w stylu glamour

Quality Investment

Quality Investment

Opublikowano: 05.02.2024

2 min

Słowo glamour dziś jest równoznaczne z blaskiem i przepychem. To bogactwo form, błysk, ale również stonowanie i elegancja. Jego siła tkwi w udanych połączeniach aranżacyjnych i gustownych dodatkach.

Styl glamour

Styl glamour nie jest jednoznaczny, ale jego najistotniejsze cechy to na pewno masywne, pikowane, zdobione, odnoszące się do przepychu epoki baroku meble, obszerne i wygodne kanapy, pokaźnych rozmiarów fotele, skórzane krzesła, błyszczące tkaniny, ozdobne lampy i kryształowe żyrandole, obrazy i lustra w bogato rzeźbionych ramach. Dominuje głównie kolorystyka z palety fioletów i różowego. Pięknie prezentują się także purpury i intensywne turkusy. Niesamowicie wygląda także klasyczne połączenie czerni z bielą. Niezmiernieistotny jest także blask i świetlistość w dodatkach oraz wyraziste wzory tapet. Styl glamour ma wiele twarzy i wcale nie jest powiedziane, że wyklucza się w nim jasną kolorystykę.

Sztukateria na ścianie - styl glamour

Siła ozdób

Meble glamour w klasycznym wydaniu tego stylu są utrzymane w stonowanych, naturalnych barwach: szarości, beżu, czerni, bieli, ewentualnie pasteli. Mile widziane jest wykończenie mebli welurem i raczej nie eksperymentowanie ze wzorami – w tym wypadku im prościej, tym lepiej. Dużą rolę odgrywają też tkaniny wysokiej jakości. Zdecyduj się na przykład na delikatne białe firanki i nieco masywniejsze zasłony w jednolitym odcieniu. Sekret najpopularniejszej wersji wnętrz glamour tkwi jednak w odpowiednio dobranych dodatkach. Wybierz efektowny stół, efektowną ozdobę mogą stanowić także same nóżki do mebli. Ten pozornie mało istotny element w wydaniu srebrnym lub złotym będzie prezentował się niezwykle szykownie! Innym pomysłem na elegancką ozdobę może być świecznik lub lampion, który wniesie też nieco ciepłego światła do wnętrza.

Aranżacja ściany w stylu glamour

 

Jedną z najciekawszych wariacji aranżacyjnych pozostających w klimacie  glamour jest połączenie czarnych mebli oraz złotych dodatków w każdej postaci: stolików pomocniczych, lampionów i figurek ozdobnych. Jeśli salon w Twoim domu łączy się z jadalnią, nie bój się postawić także na ciemne krzesła i stół, które będą idealnym dopełnieniem części wypoczynkowej i świetnie skomponują się ze złotymi dodatkami.

Styl glamour lubi wszystko, co błyszczy, lśni i odbija światło. Do aranżacji w ciemnych barwach dobierz zatem ozdobne lustro. Dzięki niemu wnętrze optycznie się powiększy i zyska głębię. Dodatkowo salon mocniej się rozświetli, jeśli postawisz na połączenie luster i złotych lamp.

 

wizualizacja holu i kuchni w stylu glamour

 

Zadaj
nam pytanie!

Projekty i wykończenia pod klucz Kraków

Zawsze możesz też zadzwonić:

+48 530 723 966

Jesteśmy otwarci:

Poniedziałek – Piątek: 08:00 – 18:00
Ul. Marcika 4, Kraków

    Administratorem Państwa danych osobowych jest Quality Investment Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, ul. Raciborska 2/23, Kraków.

    Przetwarzamy Państwa dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawa przetwarzania danych to realizacja prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony. Państwa dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.

    Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na zadane pytanie. Mają Państwo prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawa do: wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

    Ta witryna jest chroniona przez reCAPTCHA, Polityka Prywatności oraz Regulamin Google są stosowane.

    Scroll Arrow