Pytania i odpowiedzi FAQ

Na czym polega przewaga Quality Investment nad innymi firmami ?

W Quality Investment koordynujemy i przeprowadzamy cały proces projektowo-wykończeniowo-meblowy od początku do końca. Dzięki temu Klient kontaktuje się tylko z jedną firmą odpowiedzialną za całość Inwestycji i unika częstego w tej branży „przerzucania odpowiedzialności” pomiędzy projektantami, majstrami, stolarzami i innymi zaangażowanymi w ten proces osobami.

Dodatkowo QI odpowiedzialne jest za transport, zamówienia i ewentualne reklamacje materiałów wykończeniowych oraz budowlanych, co szczególnie dla Klienta detalicznego jest procesem zarówno czasochłonnym jak i nierzadko kosztownym (reklamacje składane przez dużą firmę wykończeniową są w praktyce dużo częściej uwzględniane i dużo sprawniej rozpatrywane).

W końcu komunikacja wewnętrzna pomiędzy działem projektowym a wykończeniowym czy materiałowym wewnątrz jednej firmy będzie zawsze skuteczniejsza niż pomiędzy różnymi podmiotami gospodarczymi.

Na czym polega różnica pomiędzy Quality Investment a innymi firmami wykańczającymi pod klucz?

Naszą główną filozofią jest indywidualne podejście do każdego Klienta, transparentne podejście cenowe (bez ukrytych kosztów) oraz wysoka jakość stosowanych materiałów wykończeniowych. Podczas wykończenia wnętrz u naszych Inwestorów stosujemy wysokiej jakości gładzie, grunty oraz farby o wysokich parametrach wytrzymałościowych i niskiej zawartości alergenów. Dodatkowo jakość materiałów wykończeniowych – baterii, ceramiki, płytek oraz desek i paneli podłogowych również jest najwyższa co ma wpływ na długą żywotność mechanizmów oraz materiałów eksploatacyjnych i podłóg. Dzięki temu nasi Klienci cieszą się doskonale zaaranżowanym i zdrowym wnętrzem, które może być spokojnie użytkowane przez długi czas.

Jak wygląda i na czym polega proces projektowo-wykończeniowy?

Aby Państwa wnętrze było niepowtarzalne i maksymalnie dostosowane do Waszych potrzeb nasi projektanci przeprowadzą z Państwem szeroki wywiad co do oczekiwań. Zapytają o inspiracje (zdjęcia, obrazy, rozwiązania, które być może wpadły Wam w oko w Internecie) i pokażą dziesiątki zdjęć, aby zorientować się w preferowanym przez Państwa stylu. Następnie przeprowadzą inwentaryzację (pomiary) na miejscu inwestycji i zaproponują kilka układów funkcjonalnych (rozmieszczenia sof, stołów, układów kuchni, układu ścian itd.). Po zaakceptowaniu któregoś z nich i wyborze materiałów wykończeniowych dokonają wizualizacji Państwa wnętrza. Garść takich wizualizacji można zobaczyć w zakładce Realizacje- Projekty na naszej stronie. Po zaakceptowaniu wizualizacji oraz spisu materiałów wykończeniowych Dział Projektowy wysyła zestawienie materiałów do zamówienia do naszego Działu Materiałów. To też dobry moment na pomiar drzwi wewnętrznych oraz podłóg na Państwa Inwestycji, gdyż na te pozycje czeka się najdłużej w fabrykach i blokują one późniejszy postęp procesu wykończeniowego. W międzyczasie Projektanci pracują nad rysunkami technicznymi dla naszego Działu Wykończeniowego oraz nad rysunkami mebli dla stolarzy. Dzięki takiemu podejściu Ekipa Wykończeniowa wchodząc na Inwestycję jest zaopatrzona we wszystkie potrzebne rysunki wykonawcze oraz materiały budowlane i wykończeniowe, co bardzo usprawnia proces wykończeniowy. Na tym etapie dostają Państwo także wycenę mebli od stolarza, który po jej akceptacji może przystąpić do pracy. Owe procedury doskonalone były na niemal setce przeprowadzonych Inwestycji i gwarantują bardzo sprawny przebieg prac.

Jak długo trwa wykończenie 60m2 mieszkania?

W przypadku średniej wielkości mieszkania z jedną łazienką czas wykończenia od momentu wejścia ekipy na Inwestycję to około 6 tygodni. Do tego czasu należałoby doliczyć ok. 6 tygodni na proces projektowy oraz na zamówienie materiałów wykończeniowych.

Jaka jest różnica między pakietami wykończeniowymi na Państwa stronie?

W przypadku każdego z pakietów wykończeniowych w cenie zawarte są materiały wykończeniowe i budowlane (podłogi, drzwi wewnętrzne, wyposażenie łazienki, farby, gładzie, grunty i inne) z najbardziej renomowanych i solidnych firm (Grohe, Porta, Quick-Step). W przypadku pakietu komfortowego do wyboru są podstawowe serie z oferty tych producentów cechujące się najwyższymi parametrami jakości i wytrzymałości. W pakiecie stylowym i prestiżowym dopłacamy głównie do design-u i rozwiązań ponadstandardowych ( dla przykładu bardzo szeroka deska warstwowa czy wanna wolnostojąca). Aby lepiej zorientować się w naszej ofercie i wybrać najbardziej optymalny pakiet dla siebie zachęcamy do ich obejrzenia tutaj: https://qinvestment.pl/projekty-wykonczenia-pod-klucz/

Czy mogę miksować pakiety?

Oczywiście. Stworzyliśmy 4 predefiniowane pakiety aby ułatwić wybór naszym Inwestorom. Zdajemy sobie jednak sprawę, że część rozwiązań nasi Klienci chcieliby zaadoptować z tańszego pakietu a część z droższego. W tym celu zapraszamy do naszego biura w celu stworzenia pakietu indywidualnego przy użyciu prostego konfiguratora. Wytłumaczymy zależności i pomożemy dobrać Państwu najbardziej optymalne dla Was rozwiązanie. To podejście pozwoli też projektować i realizować wnętrze w dowolnych materiałach wykończeniowych dostępnych na rynku.

Jaki jest czas oczekiwania na wykonanie usługi?

W Quality Investment zdajemy sobie sprawę, że większość Inwestorów chciałaby zacząć prace tak szybko jak to możliwe. Dlatego naszą filozofią jest brak odległych terminów – aby poznać szczegóły obecnego obłożenia ekip i projektantów prosimy o telefon na numer: +48 530 723 966 lub +48 578 289 546.

Czy podpisujecie Państwo umowy na wykonanie projektu oraz wykończenie wnętrz?

Oczywiście. Wzory umów – w razie zainteresowania z Państwa strony są dostępne na życzenie. Uprzejmie prosimy o kontakt w tej sprawie.

Mam już projekt wnętrz od innego architekta. Czy mogę skorzystać z samego wykończenia?

Tak. Wykonujemy wykończenia wnętrz z już gotowych projektów z najbardziej renomowanych pracowni projektowych w Krakowie. Pomagamy również skoordynować zamówienia materiałów wykończeniowych, jeśli jest taka potrzeba. Celem poznania szczegółów takiej oferty uprzejmie prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy.

Interesuje mnie wyłącznie zakup materiałów wykończeniowych – podłóg, drzwi i akcesoriów łazienkowych – czy zajmują się Państwo sprzedażą?

Tak. Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu sprzedaży na ulicy Wielickiej 87 w Krakowie. Stawiamy na obsługę indywidualną, zatem zachęcamy aby taką wizytę również umówić telefonicznie.

Czy mogę zobaczyć wcześniej na żywo materiały zawarte w pakietach?

Tak. Materiały zawarte w pakietach mamy dostępne w naszym salonie na ulicy Wielickiej 87 w Krakowie. Podczas spotkania z architektem wnętrz można zobaczyć i wybrać materiały takie jak panele, deski, płytki oraz fugi. Jeżeli nie posiadamy np. jakieś płytki, która by Państwa interesowała jesteśmy wstanie ją zamówić.

Czy wykonujecie odbiór mieszkania przez dewelopera?

Tak, jak najbardziej możemy pomóc w odbiorze mieszkania od dewelopera. Mamy wśród naszych pracowników kierownika budowy, który wie na co zwrócić uwagę podczas odbioru oraz jakie usterki występują w takich sytuacjach. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikniesz dodatkowych kosztów podczas wykańczania mieszkania.

Moje mieszkanie jest jeszcze w trakcie budowy, kiedy powinienem skontaktować się z Wami?

Teraz jest najlepszy moment. Na tym etapie będziesz mógł wprowadzić ewentualnie zmiany w układzie mieszkania. Jeżeli zależy Ci również, aby wprowadzić się jak najszybciej, najlepszym rozwiązaniem będzie wykonanie projektu przed odbiorem mieszkania od dewelopera.