Czym charakteryzuje się styl industrialny?

Quality Investment

Quality Investment

Opublikowano: 20.06.2024

2 min

Styl industrialny zyskuje coraz bardziej na popularności. Dziś loftami nazywane są mieszkania, które cechują się otwartą przestrzenią, surowym wnętrzem. Pojawiają się także duże okna i przeszklenia, które współgrają z industrialnym wnętrzem.

Jakie elementy są istotne w stylu industrialnym?

W stylu industrialnym dąży się do stworzenia otwartej przestrzeni, a więc unika się podziałów między pomieszczeniami. Takie działanie optycznie powiększa przestrzeń. Najlepiej sprawdzają się odcienie bieli i szarości, które nadadzą wnętrzu surowy klimat. Dobrym pomysłem jest także wykorzystanie elementów cegły lub betonu. To sposób na dodanie koloru do industrialnego wnętrza. Pożądane jest pozostawianie na wierzchu elementów instalacji, rur i odkrytych murów.

Połączenie cegły z ciemnym wystrojem w salonie

 

MEBLE

W tym stylu dobrze jest zdecydować się na materiały takie jak: szkło, metal, beton i stare drewno. Warto także wybrać geometryczne, proste formy.  „Must have” w stylu industrialnym to narożnik pokryty szarą tapicerką oraz duży stół z drewnianym blatem i na metalowych nogach.

OŚWIETLENIE

Oświetlenie jest bardzo istotnym elementem w stylu industrialnym. Powinno być ich dużo. Najbardziej charakterystyczne są lampy w kolorze czarnym, szarym lub grafitowym. Idealnym pomysłem są także modne żarówki zawieszone na długich kablach. Dobrze dobrane lampy z jednej strony wpływają  na wygląd naszego wnętrza, z drugiej strony natomiast perfekcyjnie rozświetlają pomieszczenia i nadają odpowiedni klimat. Najlepszym sposobem na doskonale zaprojektowane oświetlenie w pomieszczeniu w stylu industrialnym jest zastosowanie kilku dużych i przede wszystkim designerskich lamp, doprawionych oprawami wpuszczanymi, natynkowymi czy reflektorami na szynach.

Ciemny hol i kuchnia z dużą ilością oświetlenia

ŁAZIENKA

Łazienka również może zostać urządzona w stylu industrialnym. Najlepszy efekt osiągniemy stosując beton architektoniczny na ścianach albo płytki imitujące ten materiał. Dzięki temu otrzymamy charakterystyczny dla tego kierunku surowy klimat. Można także zdecydować się na czarną ceramikę i baterię w tym samym kolorze. Warto także wpleść w aranżacje drewno, które sprawi, że wnętrze nabierze nieco ciepła.

Styl industrialny jest nowoczesnym stylem wykorzystywanym w aranżacji wnętrz. Ważne w nim są także odpowiednie lustra. Dobrze sprawdzają się stylowe żarówki, małe lampy na długich kablach. Całość warto dopełnić oświetleniem punktowym.

Nowoczesna ciemna łazienka

 

Zadaj
nam pytanie!

Projekty i wykończenia pod klucz Kraków

Zawsze możesz też zadzwonić:

+48 530 723 966

Jesteśmy otwarci:

Poniedziałek – Piątek: 08:00 – 18:00
Ul. Marcika 4, Kraków

    Administratorem Państwa danych osobowych jest Quality Investment Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, ul. Raciborska 2/23, Kraków.

    Przetwarzamy Państwa dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawa przetwarzania danych to realizacja prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony. Państwa dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.

    Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na zadane pytanie. Mają Państwo prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawa do: wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

    Ta witryna jest chroniona przez reCAPTCHA, Polityka Prywatności oraz Regulamin Google są stosowane.

    Scroll Arrow