Dobór oświetlenia we wnętrzach

Quality Investment

Quality Investment

Opublikowano: 23.03.2024

2 min

Podczas urządzania wnętrza należy dobrać odpowiednie oświetlenie. Każde pomieszczenie w domu wymaga odpowiedniego przemyślenia, można również szukać inspiracji. Podczas wyboru oświetlenia należy wziąć pod uwagę styl danego wnętrza, funkcjonalność i to czego oczekujemy. Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniej dozy światła i najlepiej jeśli będzie ono zbliżone do naturalnego.

 

Dobrze rozplanowane oświetlenie wpływa na wygodę oraz komfort użytkowania wnętrza. Lampy pomagają w funkcjonowaniu o każdej porze, oddziaływają na estetykę i wygląd każdego wnętrza oraz wpływają na stworzenie odpowiedniego klimatu. Właściwie dobrane oświetlenie może optycznie powiększyć wnętrze lub podkreślić ciekawe elementy czy faktury. Przed rozpoczęciem planowania oświetlenia we wnętrzu warto zapoznać się z podstawowymi zasadami doboru opraw i źródeł światła lub skorzystać z pomocy fachowców, którzy pomogą nad dobrać odpowiednie oświetlenie w wykończeniu pod klucz.

 

 

Oświetlenie możemy podzielić na główne, pomocnicze i dekoracyjne. Bardzo istotne jest przemyślenie oświetlenia głównego i pomocniczego. Warto także pamiętać o oświetleniu dekoracyjnym.

Oświetlenie główne

Zadaniem oświetlenia głównego jest równomierne rozświetlenie całego pomieszczenia umożliwiając wykonywanie w nim podstawowych czynności. Na ogół światło główne to lampa lub kilka lamp, umieszczonych na środku każdej z głównych stref w pomieszczeniu czyli m. in. nad częścią wypoczynkową, nad częścią jadalnianą czy kuchenną.

Oświetlenie pomocnicze

Oświetlenie pomocnicze dobrze sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest wyjątkowo jasne światło do wykonywania codziennych czynności. Światło główne w większości przypadków nie jest wystarczające, ponieważ nie zawsze dociera z maksymalną intensywnością do wszystkich ważnych miejsc w pomieszczeniach, dlatego należy dodawać światła „zadaniowe” m.in.: nad blatami kuchennymi, nad lustrem w łazience, przy łóżku, nad wyspą kuchenną.

Oświetlenie dekoracyjne

Zadaniem oświetlenia dekoracyjnego jest wyeksponowanie ciekawych elementów wnętrza, podkreślenie interesujących faktur oraz optyczne powiększenie przestrzeni. Najlepiej w tym celu wybierać źródła światła, które pobierają bardzo mało energii, takie jak lampy LED ponieważ, będą mogły świecić praktycznie cały czas, spełniając swoją funkcję.

Salon z nowoczesnymi lampami

 

Bez względu na rodzaj wnętrza, pamiętajmy że oświetlenie to nie tylko zbiór lamp. Jest to doskonały sposób na podkreślenie charakteru domowników i stworzenie odpowiedniej atmosfery w każdym pomieszczeniu i nowoczesnego stylu.

Zadaj
nam pytanie!

Projekty i wykończenia pod klucz Kraków

Zawsze możesz też zadzwonić:

+48 530 723 966

Jesteśmy otwarci:

Poniedziałek – Piątek: 08:00 – 18:00
Ul. Marcika 4, Kraków

    Administratorem Państwa danych osobowych jest Quality Investment Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, ul. Raciborska 2/23, Kraków.

    Przetwarzamy Państwa dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawa przetwarzania danych to realizacja prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony. Państwa dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.

    Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na zadane pytanie. Mają Państwo prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawa do: wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

    Ta witryna jest chroniona przez reCAPTCHA, Polityka Prywatności oraz Regulamin Google są stosowane.

    Scroll Arrow