Lamele
Pierwszą propozycją na ożywienie pustej ściany za telewizorem będą lamele – czyli niewątpliwie najmodniejszy wybór tego roku. Długie listwy wykonane najczęściej z drewna, materiałów drewnopodobnych. Ich zaletą jest niewątpliwie prostota i sposób montażu, ponieważ do ich mocowania używa się najczęściej kleju montażowego, specjalnych taśm lub wkrętów. Co więcej, jeżeli nie odpowiada nam długość lameli oferowana przez producenta, możemy je bez problemu przyciąć.
Za pomocą lameli możemy stworzyć kilka różnych kompozycji na ścianie za telewizorem. W większych pomieszczeniach możemy pokusić się o montaż lameli na całej długości ściany natomiast musimy mieć na uwadze to, że mogą one optycznie pomniejszyć nasz salon. Równie ciekawie wyglądać będzie aplikacja lameli na fragmencie ściany, przykładowo na jednej jej połowie lub tylko w formie pasa o szerokości telewizora. Taki pas możemy przeciągnąć też na sufit. Wariant ten nie będzie przytłaczający ze względu ma małą ilość lameli.
Kolor
Kolejną propozycją będzie wyodrębnienie tej ściany poprzez pomalowanie jej na inny kolor niż reszta pomieszczenia. Ilość opcji kolorystycznych jest nieskończona natomiast warto trzymać się kilku szablonów kolorystycznych aby nie wprowadzić uczucia nieładu i braku spójności całej aranżacji. Projektując wnętrze w najprawdopodobniej pozostaniemy w kolorystyce szarości i beży. W takim przypadku możemy zdecydować się na pomalowanie ściany za telewizorem na ciemniejszy odcień niż pozostałe. Dla bardziej odważnych proponujemy bardziej zróżnicowane kolory takie jak granaty, zgniłe zielenie, brudne róże lub wyraziste żółcie, pomarańcze czy niebieskości. Dopełnieniem do kolorowych ścian będzie ciekawe oświetlenie w formie ledów lub żarówek wiszących na długich, poplątanych kablach.
Tapeta
Tapety, podobnie jak lamele, to prosty sposób na wprowadzenie drobnych zmian, który diametralnie zmienia wystrój wnętrza. Ściany w salonie nie są narażone na działanie różnych czynników, tak jak np. w łazience, stąd też nie musimy się ograniczać przy wyborze materiału. Jako, że tapetą pokrywamy tylko jedną ścianę, nie musimy się szczególnie ograniczać co do wzornictwa. Tapetę najlepiej jest umieścić na całej długości ściany, szczególnie jeżeli jest to wzór bardzo zróżnicowany lub przedstawiający jakiś krajobraz. Możemy też połączyć tapetę o drobnym wzorze z lamelami, umieszczając je obok siebie, na dwóch połowach ściany a ich łączenie umieścić za telewizorem.
Galeria obrazów
Ostatnią naszą propozycją jest galeria obrazów. Jest to pomysł, który nie dość, że nie wymaga dużego nakładu finansowego, to dodatkowo możemy go modyfikować nieskończenie wiele razy. Galerie obrazów mogą składać się np. z naszych prywatnych fotografii lub abstrakcyjnych grafik. Wybór kolorów i kształtów ramek, ich wielkości i ułożenia jest już subiektywny. Możemy ułożyć je według sztywnego szablonu, co dobrze będzie wyglądać we wnętrzach minimalistycznych i usystematyzowanych. Natomiast jeżeli nie jesteśmy pedantyczni możemy popuścić wodze fantazji układając z ramek ciekawe kształty okalające wiszący w centralnej części ściany telewizor.