dekoracje dużego okna w salonie

Jakie wybierać dekoracje okien?

Quality Investment

Quality Investment

Opublikowano: 03.06.2024

2 min

Wykańczanie i urządzanie nowego wnętrza wymaga zaangażowania i dopięcia na ostatni guzik każdej kwestii. To samo tyczy się aranżacji okien. To czy wybierzemy zasłony, czy rolety powinno być podyktowane przede wszystkim stylem wnętrza oraz naszymi własnymi oczekiwaniami.

okno z roletami i zasłonami

Rolety – praktyczne i nowoczesne rozwiązanie.

Rolety zyskują coraz bardziej na popularności. Najczęściej decydujemy się na nie w kuchniach, pomieszczeniach biurowych i sypialni. Sposób montażu jest bardzo zróżnicowany, ale jednocześnie łatwy. Nie musimy przy montażu ingerować w stolarkę okienną. Są funkcjonalne o każdej porze roku. Łatwo je utrzymać w czystości. Dobrze sprawdzają się także w połączaniu z firanami.  Rolety nie zajmują również dużo przestrzeni, więc sprawdzają się w małych pomieszczeniach. Optycznie powiększają wnętrze.

Dostępne są różne rodzaje rolet: rzymskie (tkania zwija się w fałdy), dzień/noc (pasy regulujące poziom światła), austriackie (bogato marszczone i ozdobne).

Zasłony – klasyczne i stylowe rozwiązanie.

Jasna firana i zasłony stanowią tradycyjną dekorację okien. Takie rozwiązanie sprawdza się zarówno w klasycznych jak i nowoczesnych wnętrzach. Jedną z ich zalet jest łatwość montażu. Pozwala to na łatwą zmianę dekoracji, a tym samym zmianę stylu wnętrza. Zasłony sprawiają, że wnętrze staje się ciepłe i przytulne. Chronią przed światłem, zimnem. Minusem natomiast jest utrzymanie ich w czystości. Może to stanowić trudność. Sprawdzają się w dużych pomieszczeniach, gdyż optycznie mogą zmniejszać przestrzeń.

To, co najlepiej wybrać do swojego mieszkania zależy przede wszystkim od jego stylu. Jeśli posiadamy klasyczne wnętrze, najlepiej wybrać do niego eleganckie i stylowe zasłony. Natomiast do nowoczesnych wnętrz najlepszym rozwiązaniem będą rolety dopasowane do kolorów panujących w pokoju. Istotną kwestią jest to czego oczekujemy i w jakim celu chcemy zasłonić okna. Jeśli ma to służyć ograniczeniu promieni słonecznych i nagrzewania się pokoju, postawmy na rolety. Jeżeli zaś nie zależy nam tak bardzo na szczelnym zakryciu okien w domu, a ważniejszą kwestią jest dekoracja okien, wybierzmy zasłony.

Zadaj
nam pytanie!

Projekty i wykończenia pod klucz Kraków

Zawsze możesz też zadzwonić:

+48 530 723 966

Jesteśmy otwarci:

Poniedziałek – Piątek: 08:00 – 18:00
Ul. Marcika 4, Kraków

    Administratorem Państwa danych osobowych jest Quality Investment Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, ul. Raciborska 2/23, Kraków.

    Przetwarzamy Państwa dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawa przetwarzania danych to realizacja prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony. Państwa dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.

    Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na zadane pytanie. Mają Państwo prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawa do: wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

    Ta witryna jest chroniona przez reCAPTCHA, Polityka Prywatności oraz Regulamin Google są stosowane.

    Scroll Arrow