Malowanie pomieszczeń – inspiracje

Quality Investment

Quality Investment

Opublikowano: 05.01.2024

3 min

Najnowsze trendy stawiają na indywidualność. Od nas zależy jak będą wyglądały nasze ściany. Im bardziej innowacyjny pomysł, tym lepiej. Nie ma złych rozwiązań. Jedynym ograniczeniem jest brak odwagi w realizacji pomysłów.

kontrastowa biało- czarna łazienka

Kontrasty

Projektując wnętrza bardzo często wykorzystujemy kontrasty kolorystyczne. Pojawiają się zestawienia takie jak połączenie bieli i czerni. Przemyślana aranżacja nada efekt minimalizmu.

kontrastowa inspiracja wnętrz

Kolory

Coraz częściej decydujemy się na wykorzystaniu mocnych i wyrazistych kolorów. Wykorzystujemy zestawy barw, które są niebanalne i interesujące. Wykorzystanie kolorów pozwala nam wyrazić własne potrzeby i pomysły. Dzięki temu mamy możliwość stworzyć indywidualną aranżację wnętrza. Pomocne przy planowaniu i wyborze farb mogą być wizualizacje przygotowane przez projektanta.

kuchnia w ciemnym granacie

 

Planowanie

Przed rozpoczęciem prac związanych z malowaniem, istotne jest wyznaczenie funkcji każdego z pomieszczeń. Ważne jest, aby barwy były dopasowane do tego jakie funkcje ma pełnić dane pomieszczenie. Dobranie kolorystyki ścian jest podstawą początku prac. Od tego zaczynamy planowanie kolorystyki całej aranżacji. Trzeba potraktować to jako całość z wyposażeniem wnętrza, kolorem podłóg. Warto rozpocząć przy planowaniu barw od własnych potrzeb. Należy wyznaczyć cel, jaki chcemy uzyskać pod koniec prac. Bardzo ważne jest to, jaki temperament mamy i czego oczekujemy od wnętrza: czy szukamy przestrzeni, światła, dalekich perspektyw, czy wolimy izolację, przytulność i półmrok.

Salon z białymi ścianami

 

Kolory ścian i światło

Istotne jest przemyślenie każdego z wybieranych kolorów. Należy wziąć pod uwagę, że każdy z wybranych kolorów pod wpływem światła będzie zmieniał odcień. Warto korzystać z próbek, które oferuje większość producentów farb. Będziemy mieli wówczas realny obraz danego koloru.

Kolory ścian a nastrój

 • Niebieski – Jest to kolor chłodnej tonacji, optycznie powiększa wnętrze. Stanowi świeżość, chłód i czystość. Niebieski relaksuje i odpręża. Idealny kolor do salonu.
 • Beż, czerń, szarość – Barwy te dają poczucie bezpieczeństwa, sprzyjają koncentracji. Przy takich barwach w podstawie dobrze sprawdzają się zastosowane w dodatkach mocniejsze kolory, takie jak: niebieski, żółty i zielony.
 • Biały – Jest to barwa, która sprawdzi się we wnętrzach surowych, minimalistycznych. Optycznie powiększa przestrzeń i sprawia. Przy wyborze bieli na ścianach warto zdecydować się na kolorowe dodatki, aby ożywić wnętrze.
 • Zielony – Jest to kolor, który ma działanie relaksujące. Poprawia krążenie i pracę płuc.
 • Żółty – Kolor, który rozjaśni każde pomieszczenie. Warto zastosować ją zwłaszcza w pomieszczeniach z niewielką ilością światła. Żółty poprawia trawienie i apetyt. Warto zastosować ten kolor w jadalniach i kuchniach.
 • Czerwony i pomarańczowy – Kolory pełne energii i optymizmu. Warto zastosować je w dodatkach, gdyż w zbyt dużej ilości mogą być przytłaczające.

Jedyną zasadą, której należy przestrzegać, jest reguła umiaru. Zarówno na poziomie kolorów, jak i mebli. Nowoczesne wnętrza najlepiej prezentują się, jeśli ograniczymy liczbę barw i dodatków. Jednocześnie powinniśmy dokładnie przemyśleć odcienie sprzętów, narzut czy zasłon. Pamiętajmy, że one również stanowią część składową kolorystycznej kompozycji – wnętrze jest przecież postrzegane jako całość, a nie rozkładane na czynniki pierwsze. Warto korzystać z „wykończenia pod klucz„. Specjaliści wówczas pomogą nad dobrać kolory w odpowiedni sposób.

Zadaj
nam pytanie!

Projekty i wykończenia pod klucz Kraków

Zawsze możesz też zadzwonić:

+48 530 723 966

Jesteśmy otwarci:

Poniedziałek – Piątek: 08:00 – 18:00
Ul. Marcika 4, Kraków

  Administratorem Państwa danych osobowych jest Quality Investment Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, ul. Raciborska 2/23, Kraków.

  Przetwarzamy Państwa dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawa przetwarzania danych to realizacja prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony. Państwa dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.

  Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na zadane pytanie. Mają Państwo prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawa do: wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  Ta witryna jest chroniona przez reCAPTCHA, Polityka Prywatności oraz Regulamin Google są stosowane.

  Scroll Arrow