W branży budowlanej możemy wyróżnić 3 etapy budowy domu: stan surowy zamknięty, stan deweloperski i wykończenie pod klucz. Przyjmuje się, że stan surowy to 40% kosztów całej inwestycji, 30% to stan deweloperski i pozostałe 30% na ostatni etap. Jednak to jakie będą finalne koszty wykończenia domu, to kwestia indywidualna zależna od wielu czynników.

Plan podstawą sukcesu

Warto przy budowie dobrze zaplanować całą inwestycje. Dobrze stworzony plan i właściwie zaplanowane wydatki, są podstawą do finalnego sukcesu. Warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy wykonają projekt i w odpowiedni sposób przeprowadzą wykończenie pod klucz. Warto zachować bufor bezpieczeństwa, który będzie wynosił około 15 %.

Wykończenie domu

Wszystko zależy od materiałów i rozwiązań, które wybiorą Inwestorzy. Jeżeli planowanie rozpoczyna się dużo wcześniej przed rozpoczęciem realizacji inwestycji należy uwzględnić wahania się cen materiałów na rynku. Ceny materiałów są bardzo różne. Wiąże się to z różnicami w ich jakości.

Główne czynniki od których są zależne koszty wykończenia domu:

  • metraż inwestycji;
  • ilość, wielkość i przeznaczenie poszczególnych pomieszczeń;
  • jakość materiałów;
  • koszty robocizny;
  • styl aranżacji.

W przypadku współpracy z nami oszczędzisz czas i dokładnie poznasz koszty. Prace prowadzimy sprawnie i kompleksowo – od projektu po jego realizację.

Dla Ciebie to korzyść bo bierzemy odpowiedzialność za wszystko.

Sprawdź jaka konkretnie jest nasza oferta.